Savo Manojlović: Licemerni pozivi Vučića na dijalog o litijumu
N1 Info 04.07.2024 | Autor: FoNet

Direktor kampanja Pokreta Kreni-Promeni Savo Manojlović ocenio je danas da su licemereni pozivi predsednika Srbije Aleksandra Vučića na dijalog o litijumu.
Vlast je sprovela državni udar odbijanjem da stavi narodnu inicijativu na glasanje u Skupštini Srbije u roku od šest meseci, što je zakonska obaveza, a ni RTS dve godine nije zakazao javnu raspravu, objavio je Manojlović na društvenoj mreži Iks. Mimo zakona su koalicija Rio Tinta i Srpske napredne stranke plasirali hiljade lobističkih tekstova i crtali metu na čelo svim naučnicima i aktivistima koji se protive ovom projektu, i sada vama dolaze ljudi sa tezom kako




![[POSLEDNJA VEST] Vučić: „Srbija sa velikom stranom silom počinje proizvodnju visoko sofisticiranih dronova u Srbiji“; Da li je…](https://nstatic.net/990/41130990xvlfbe.jpg)



