Poznati su svi polufinalisti: Holandija neverovatnim preokretom nad Turskom izborila meč sa Engleskom

Večernje novosti 06.07.2024

Fudbalska reprezentacija Holandije uspela je nakon preokreta da savlada Tursku sa 2:1 i tako se plasira u polufinale Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

FOTO: AP/Tanjug Turska je za udžbenike odigrala prvo poluvreme. Nisu dali Holanđanima da dišu, stiskali su, što im se na kraju i isplatilo u 35. minutu kada su preko štopera Akajdina stigli do prednosti na ovom meču. U drugih 45 minuta ''probudila'' se Holandija, sjajnom igrom uspela je da prvo izjednači preko De Fraja u 71. minutu a onda i do preokreta u 76. minutu golom Kodija Gakpa. On je ovim pogotkom izbio na čelo liste strelac i trenutno je najbolji na EURO