"Orlovi" su ovo čekali! Portoriko senzacionalno savladao Litvaniju i obezbedio odlazak na Olimpijske igre!

Večernje novosti 08.07.2024

Košarkaška reprezentacija Portorika savladala je selekciju Litvanije s rezultatom 79:68 u kvalifikacijama u San Huanu i obezbedila učešće na Olimpijskim igrama.

FOTO: AP/Tanjug Krenuli su Portorikanci vrlo snažno od samog početka. U prvoj deonici napravili su razliku, ali su potom stali i dozvolili Litvancima da se vrate, a sredinom drugog perioda igre čak i da povedu. Ipak, uporni domaćini nisu se dali i na poluvreme su otišli sa plus četiri. Nastavili su Portorikanci da igraju sjajno i u trećoj četvrtini. Pogađali teške šuteve i solidnom odbranom uspeli su da naprave ključnu razliku, koja je prvi put bila dvocifrena,