Bravo, majstori! Srbija je u polufinalu Svetskog prvenstva! Španija pala posle velike drame u završnici

Kurir 08.07.2024

Juniorska vaterpolo reprezentacija plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva u Buenos Ajresu, pošto je u prvom četvrtfinalnom meču pobedila Španiju rezultatom 17:16 (4:4, 6:1, 3:4, 4:7).

Selekcija Miloša Sakovića se u borbi za finale sastaje sa pobednikom duela Hrvatska - Crna Gora. Posle egal borbe u prvoj četvrtini (4:4), Srbija je početkom drugog perioda prvi put stekla dva gola razlike, a zatim je dosuđen brutaliti jednom španskom igraču, što je Srbija iskoristila da iz peterca povele 7:4, a u nastavku, u napadima sa igračem više, da stigne i do maksimalnih pet golova prednosti (9:4 i 10:5). Probudili su se Španci u nastavku, prišli su u trećoj