Moćna "crvena furija" je prvi finalista Evropskog prvenstva! Španska "deca" okrenula Francuze u meču dostojnom borbe za trofej!

Kurir 09.07.2024
Moćna "crvena furija" je prvi finalista Evropskog prvenstva! Španska "deca" okrenula Francuze u meču dostojnom borbe za…

ŠPANIJA - FRANCUSKA 2:1 (2:1) STADION: Alijanc Arena Minhen SUDIJA: Slavko Vinčić Fudbaleri Španije su prvi finalisti Evropskog prvenstva, pošto su na stadionu u Minhenu savladali Francusku rezultatom 2:1 (2:1).

Golove odluke postigli su Lamin Jamal u 21. minutu i Dani Olmo četiri minuta kasnije. Prvo poluvreme je počelo dinamično. Prštalo je na obe strane, a nakon što su Španci propustili priliku da povedu preko Fabijana Ruiza, stigla je kazna već u 9. minutu. Mbape je centrirao, a kolo Muani glavom savladao nemoćnog Simona. Ovo nije demoralisalo Špance, naprotiv. Napali su još jače, a za to je stigla nagrada. Lamin Jamal je u 21. minutu postigao najlepši gol prvenstva.