Holandija na kolenima, Votkins doneo Engleskoj plasman u finale Evropskog prvenstva

Danas 11.07.2024  |  A. Pavlović

Fudbaleri Engleske plasirali su se u finale Evropskog prvenstva golom Olija Votkinsa u nadoknadi vremena polufinala protiv Holandije – 2:1 (1:1).

Holandija je povela golom koji je Ćavi Simons postigao u sedmom minutu, a izjednačio je Hari Kejn u 18. minutu iz jedanaesterca. Pobedu Engleskoj doneo je Oli Votkins u prvom minutu nadoknade vremena, samo 10 minuta pošto je na terenu zamenio Kejna. Holandija je povela posle prve šanse, Simons je uzeo loptu Deklanu Rajsu i u trku snažno šutirao sa više od 20 metara. Golman Džordan Pikford je paradom pokušao da zaustavi šut, ali je lopta ušla u dalji gornji ugao.