Kralj Čarls čestitao engleskim fudbalerima: Mislite na puls i krvni pritisak nacije

Nedeljnik 11.07.2024

(Beta) – Kralj Čarls Treći čestitao je fudbalskoj reprezentaciji Engleske plasman u finale Evropskog prvenstva i zatražio od igrača da misle na „puls i krvni pritisak nacije“ i pokušaju da pobede bez dodatnog stresa.

Engleska se sinoć plasirala u finale Evropskog prvenstva pošto je u polufinalu pobedila Holandiju 2:1, golom Olija Votkinsa u prvom minutu nadoknade vremena. „Ako mogu da vas ohrabrim da pobedite bez golova u poslednjim minutima ili bez izvođenja penala i velike drame, siguran sam da bi puls i krvni pritisak nacije u velikoj meri bili niži“, naveo je kralj Čarls. Pored njega, i princ Vilijam čestitao je fudbaleru Oliju Votkinsu na pobedonosnom pogotku. „Kakav lep