EP (U20) - ''Orlići'' popravili utisak, savladali Francuze!

Sportske.net 14.07.2024  |  Sportske.net

U poljskoj Gdinji je počelo Evropsko U20 prvenstvo za košarkaše, a reprezentacija Srbije se takmiči sa Francuskom, Grčkom i domaćom Poljskom u Grupi A. ''Orlići'' su startovali porazom od Grčke (75:73), a večeras su stigli i do prve pobede, i to nad selekcijom Francuske rezultatom 76:72.

Naš tim je sjajno odigrao prvu četvrtinu, koju je dobio sa 26:16 i tako znatno olakšao sebi posao u preostalih 30 minuta igre. Francuzi su do kraja uspeli samo jednom sa izjednače, na početku drugog poluvremena, a onda i da povedu poenom razlike krajem treće četvrtine. Sve ostalo je proteklo u znaku našeg tima. Ilija Milijašević je odigrao sjajan meč, postigao je 20 poena, a uz njega se u reprezentaciji Srbije istakao i Aleksa Ristić sa 15 poena. Kod Francuza