PK „Sveti Nikola“ sjajno predstavio Niš na Državnom plivačkom prvenstvu: Devet zlata i srebra

Glas juga 16.07.2024

Mihajlo Ilijin je istakao svoj dominatni status osvojivši čak pet zlatnih medalja u disciplinama 50m, 100m i 200m slobodno, 100m leđno i 200m mešovito.

Ovaj mladi plivač pokazao je izuzetnu formu i konzistentnost tokom takmičenja. Foto: PK “Sveti Nikola” Kosta Jelić je takođe bio u sjajnoj formi, osvojivši ukupno šest medalja, od kojih je jedna bila zlatna u disciplini 100m delfin stilom, dok su ostale bile srebrne u disciplinama 50m i 200m slobodno, 100m prsno, 100m leđno i 200m mešovito. Lena Marinković je doprinela sa srebrnom medaljom u disciplini 100m leđno, dok je u štafetnim trkama klub osvojio četiri