Pioniri PK “Sveti Nikola” iz Niša osvojili 18 medalja na Državnom prvenstvu Srbije

Naissus info 16.07.2024

Pioniri Plivačkog kluba “Sveti Nikola” iz Niša, u konkurenciji 235 plivača iz 38 klubova,u ekipnom plasmanu zauzeli su treće mesto i doneli još jedan vredan pehar klubu a po broju medalja su na prvom mestu, osvojivši ukupno 18 medalja od čega 9 zlatnih i 9 srebrnih.

Klub je predstavljalo 13 sjajnih takmičara, 8 dečaka i 5 devojčica. Kosta Jelić zablistao je na ovom prvenstvu osvojivši 6 individualnih medalja, jednu zlatnu i 5 srebrnih. Zlatnu medalju i titulu najbržeg ostvario je u disciplini 100m delfin stilom dok je srebrne medalje osvojio u disciplinama 50 i 200m slobodno, 100m prsno, 100m leđno i 200m mešovito. Mihajlo Ilijin postao je petostruki državni prvak. U svim disciplinama na kojima je nastupao osvojio je zlatnu