Kolaković: Protiv Slovenije se krije ključ za četvrtfinale

Sport klub 28.07.2024  |  Autor: Igor Jagličić

Podsetio je selektor Srbije Igor Kolaković, već u prvoj rečenici, da su njegovi momci na samom otvaranju turnira u Parizu imali teškog rivala, aktuelnog osvajača olimpijskog zlata. „Francuzi su osvojili i Ligu nacija ove godine, a igrali su pred svojom publikom i imali podršku, kažu devet hiljada gledalaca.

Mogu da kažem da smo dva seta koja smo osvojili, dobili na inspiraciju, veliku želju i na htenje, a manje na kvalitet, iako je i kvaliteta bilo u većem delu meča. Francuska je pokazala koliko je snažna i koliko zna da igra ovakve utakmice. Naročito u tom petom setu, u kojem su nas naterali na greške, koje su nas koštale pobede“. Pored svega, Kolaković, koji Srbiju vodi treći put na Olimpijskim igrama, smatra da poraz od domaćina (2:3) treba što pre da se zaboravi.