Crno-beli daleko od lige šampiona: Fudbaleri Partizana i u revanšu ubedljivo poraženi od kijevskog Dinama

Dnevnik 31.07.2024  |  Tanjug

Fudbaleri Partizana eliminisani su od Dinama iz Kijeva iz kvalifikacija za Ligu šampiona ukupnim rezultatom 9:2, nakon što su poraženi su i u revanšu odigranom u Beogradu.

Vicešampion Ukrajine je pred praznim tribinama stadiona u Humskoj pobedio 3:0 i tako ukupnim rezultatom 9:2 prošao dalje. Utakmica je igrana bez prisustva navijača zbog kazne UEFA. Dinamo je poveo u 17. minutu, kapiten Andrej Jarmolenko je lako dao gol posle kardinalne greške Alda Kalulua i Leonarda Ovusua. U 54. minutu teže se povredio štoper Dinama Maksim Djačuk koji je iščašio rame prilikom jednog nezgodnog pada. Prednost gostiju duplirao je Vladislav Vanat