Mačković i Pimenov prvi u B finalu: Srpski veslači pokazali šta mogu, ali ostaje žal za medaljom!

Hot sport 01.08.2024

Na kraju su zauzeli sedmo mesto na svetu, što je svakako odličan rezultat Srpski veslači Martin Mačković i Nikolaj Pimenov osvojili su prvo mesto u B finalu dubl skula na Olimpijskim igrama u Parizu, zauzevši ukupno sedmo mesto.

Njihova pobeda u B finalu ostvarena je impresivnim rezultatom od 6:13,85 minuta, što ih je stavilo ispred posade Francuske, koja je završila sa vremenom 6:15,28 minuta, i Nemačke sa 6:17,07 minuta. Uprkos kontroverzama iz polufinalne trke, kada je Pimenov prestao da vesla na 60 metara od cilja izazvavši brojne reakcije i spekulacije, srpski dvojac je u B finalu pokazao izuzetnu snagu i koordinaciju. Savez se morao oglasiti zbog dešavanja u polufinalu, ali Mačković