Srbija gubila 24 razlike, a onda posle produžetka pobedila Australiju za plasman u polufinale Olimpijskih igara

Euronews 06.08.2024  |  Autor: Euronews

Košarkaši Srbije uspeli su nakon izuzetno dramastične utakmice i dodatnih pet minuta igre da savladaju selekciju Australije i plasiraju se u polufinale Olimpijskih igara u Parizu - 95:90 (17:31, 25:23, 25:11, 15:17, 13:8). "Kakva je ovo igra? Šta to igrate? Koliko su vam puta dali koš, a koliko ste puta napravili faul.

Uradite nešto, napravite neki faul. Vi ovako hoćete da pobedite", vikao je selektor "orlova" Svetislav Pešić na svoje igrače na tajm-autu koji je uzeo kod rezultata 20:44 početkom druge četvrtine. I taj trenutak bio je onaj koji je promenio dalji tok utakmice, pre nego što je Nikola Jokić, najbolji košarkaš današnjice na 25 sekundi do kraja produžetka pogodio iz jako teške situacije za 93:90, nakon čega je usledila fenomenalna odbrana Filipa Petruševa iz koje je