Šampionski gen: Orlovi sa ivice ponora do polufinala Olimpijskih igara! (foto, video)

Sportski žurnal 06.08.2024

Srbija je gubila u drugoj četvrtini 24 razlike od Australije, ali je uspela da se vrati i eliminiše Kengure nakon produžetka

Košarkaši Srbije plasirali su se u polufinale Olimpijskih igara u Parizu, pošto su danas u četvrtfinalu posle produžetka pobedili Australiju rezultatom 95:90 (82:82) iako su sredinom prvog poluvremena gubili 24 razlike. Australija je mnogo bolje otvorila utakmicu i posle 10 minuta, predvođena tandemom Peti Mils (12 poena) - Džoš Godi (osam) imala je velikih plus 14 - 31:17. Početkom druge deonice Australija je imala rekordnih plus 24 - 44:20. Na poluvremenu je