Ispale i srpske košarkašice! Osveta Australijanki za poraz košarkaša, Srpkinje deklasirane u olimpijskom četvrtfinalu

Večernje novosti 07.08.2024

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od Australije u četvrtfinalu Olimpijskih igara s rezultatom 84:65.

Foto: Profimedia Krenula je utakmica vrlo tvrdo, što je bilo i očekivano za ovako važan susret. Australija je najpre preko centara uspevala da ostvari prednost, a potom je počeo da ih služi i šut za tri. Već posle deset minuta ostvarile su Australijanke pristojnu prednost od sedam poena. Druga četvrtina bila je još gora po Marinine "lavice". Krenule su Australijanke još agresivnije u napadu, oduzimale loptu i pogađale iz kontri i polukontri. Drugo poluvreme nije