Španija je uvek bila jedan od najvećih rivala naše reprezentacije: Dragan Džajić se prisetio kultnih mečeva protiv Crvene furije

Kurir 07.08.2024
Španija je uvek bila jedan od najvećih rivala naše reprezentacije: Dragan Džajić se prisetio kultnih mečeva protiv Crvene…

Fudbalska reprezentacija Srbije otvoriće Ligu nacija 5. septembra utakmicom protiv selekcije Španije, zvaničnog prvaka Evrope, na stadionu "Rajko Mitić" (20.45).

Srpski i španski fudbaleri su kroz istoriju bili akteri brojnih istorijskih utakmica. Jedan od onih igrača iz Srbije koji je blistao protiv "crvene furije" bio je i predsednik Fudbalskog saveza Srbije Dragan Džajić. Reprezentacija SFR Jugoslavije osvojila je drugo mesto na završnom turniru Prvenstva Evrope u Italiji 1968. godine. Ipak, ta selekcija nije uspela da kompletira plasmanom na Svetsko prvenstvo u Meksiku 1970, pošto im se u kvalifikacijama isprečila