Poljakinja u osmini finala: Iga Švjontek izgubila set, ali ne i meč u Sinsinatiju

Večernje novosti 15.08.2024

Najbolja teniserka sveta Iga Švjontek plasirala se u osminu finala VTA turnira u Sinsinatiju, pošto je u drugom kolu pobedila Varvaru Gračevu iz Francuske rezultatom2:1, po setovima 6:0, 6:7 (8:10), 6:2.

FOTO: Tanjug/AP Meč je trajao dva sata i 11 minuta. Švjontek je prvi set osvojila bez izgubljenog gema. U drugom setu viđena je velika borba, a poljska teniserka pri vođstvu od 5:2 nije iskoristila četiri meč lopte. Gračeva je uspela da izjednači na 5:5, a onda je Švjontek imala još jednu meč loptu pri rezultatu 6:5. Francuska teniserka je izjednačila na 6:6, a onda je drugi set dobila u taj-brejku 10:8. Foto: Profimedia Švjontek je zaigrala angažovanije u trećem