Frka u Istanbulu i Galata u suzama, Salcburg rutinski, u Ligi šampiona i Birmančević!

Sportske.net pre 24 dana  |  Sportske.net

Danas smo dobili još tri nova učesnika najelitnijeg klupskog takmičenja u Evropi, a to su Salcburg, Sparta iz Praga i Jang Bojs.

Sparta je u Pragu savladala je ekipu Malmea rezultatom 2:0, te je posle ukupnih 4:0 glatko eliminisala rivala. Pogodaka nije bilo sve do finiša, ali uzbuđenja nije falilo, prvo je priredio reprezentativac Srbije Veljko Birmančević koji u 19. minutu promašio penal kada je poslao loptu daleko iznad gola. Ništa bolje nije prošao ni Kristijansen na drugoj strani osam minuta kasnije, a sudija Turpan dosudio je i treći penal u 80. minutu. Ovoga puta, siguran sa bele