Fudbaleri Danske pobedili Švajcarsku, Ronaldov 900. gol za trijumf nad Hrvatskom

RTS pre 15 dana

Fudbaleri Danske pobedili su Švajcarsku rezultatom 2:0 u meču prvog kola grupe A4 Lige nacija, dok je Portugalija nadigrala Hrvatsku sa 2:1 u grupi A1.

Nakon prvog odigranog kola u grupi A4 Lige nacija, samo Danska ima tri boda, pošto je savladala Švajcarsku sa 2:0. Prvo poluvreme je proteklo u izjednačenoj igri, a ključni detalj desio se u 50. minutu, kad je Švajcarac Niko Elvedi dobio direktan crveni karton. U 81. minutu u igru je ušao Andreas Skov Olsen i prelomio utakmicu u korist Danske sa dve asistencije. Iskoristili su ih Patrik Dorgu u 82. i Pjer-Emil Hojbjerg u drugom minutu nadoknade bremena. Švajcarska