Република Србија представила је у Паризу у оквиру "Села Франкофоније" елементе културног наслеђа наше земље
Курир 02.10.2024 | М.Ј)

Република Србија представила је у Паризу у оквиру "Села Франкофоније" елементе културног наслеђа наше земље, међу којима и елемент „пиротски ћилим“, за који ће у наредном циклусу бити израђена номинација за упис на Унескову Репрезентативну листу нематеријалног културног наслеђа човечанства.
Манифестација „Село Франкофоније“, отворена је данас, уочи 19. Самита Франкофоније, који се одржава од 2-5. октобра у Паризу, у присуству генралне секртарке организације Луиз Мушикивабо и министра културе Николе Селаковића. Министар Селаковић је током обиласка српског штанда рекао да је Србија на 19. Самиту присутна још увек као придружена чланица ове међународне организације, као и да је у Франкофонском селу представила наше културно наслеђе, нашу традицију,












