Први самит УК и ЕУ 2025. године, као део преговора о сарадњи после Брегзита
Блоомберг Адриа 03.10.2024 | Еллен Миллиган/Блоомберг

Премијер Уједињеног Краљевства Кеир Стармер обећао је да ће "чврсто остати при свом ставу" током преговора који ће вероватно бити тешки за успостављање ближих веза са Европском унијом, пошто је најавио први билатерални самит УК и ЕУ следеће године.
Током своје прве посете Бриселу од победе на јулским изборима у Великој Британији, Стармер и председница Европске комисије Урсула вон дер Леиен рекли су да ће се самити одржавати редовно како би се надгледао развој односа. Овај потез означава "омекшавање" односа између Уједињеног Краљевства и ЕУ, јер Стармерова администрација настоји да поправи штету узроковану вишегодишњим анимозитетом након Брегзита. "Постављамо наше односе са Европом на чвршће и стабилније







