Опозиција испред зграде Владе у Београду: Власт мора да схвати шта су морал и одговорност

Представници дела опозиције су данас заједно са грађанима, испред зграде Владе Србије у Београду, запалили свеће и одали почаст страдалима у несрећи у Новом Саду, те поручили функционерима власти да морају да схвате шта су морал, емпатија и политичка одговорност
Лидери Народног покрета Србије, Еколошког устанка и Демократске странке Мирослав Алексић, Александар Јовановић Ћута и Зоран Лутовац су нагласили и значај солидарности и одговорности.
Позвали су, у изјави новинарима грађане на сутрашњи протест у Новом Саду.
Алексић је казао да су се окупили да би пре свега одали пошту и упалили свеће страдалим грађанима, те додао да је та трагедија још једна у низу оних које су погодиле Србију.
"Шаљемо поруку људима који седе у Влади, који су надстршеница над свима нама – четврти је дан, а још ником није одређено задржавање и нико није ухапшен", казао је он.
Навео је и да се премијер Милош Вучевић јавља из Кине јер, како је оценио, сматра да је "важније да оде на некакав сајам него да у овим тренуцима управља Владом".
"Људи који седе у овој згради треба да схвате шта је емпатија, морална и политичка одговорност коју носе", рекао је.
Лутовац је казао да су одговорност и солидарсност две кључне речи због којих су се вечерас окупили испред зграде Владе Србије.
"Морају пасти оставке и ово је увод у сутрашњи дан (протест у Ново Саду)", казао је Лутовац.
Јованович је казао да на увид јавност морају бити ставаљени "сви папири и докумнета", те нагласио да је време да неко одговара.
Протест у Новом Саду се организује због несреће на Железничкој станици у којој је у петак погинуло 14 особа, а три су тешко повређене, када се на њих срушила бетонска надстрешница тек реновираног објекта.
Цео видео материјал доступан ОВДЕ.
(Бета, 04.11.2024)












