Протест испред зграде Владе, траже се оставке због трагедије у Новом Саду

Бета 11.11.2024

Саобраћај испред зграде Владе Србије је обустављен уочи званичног почетка вечерашњег протеста на који је позвала парламентарна опозиција тражећи одговорност за погибију 14 људи 1. новембра под рушевинама бетонске надстрешнице улаза Железничке станице у Новом Саду.

Новинарка агенције Бета је јавила да грађани и стижу на раскрсницу улица Кнеза Милоша и Немањине, а неки с траспарентима "Криви сте, одговараћете", "Бесне гадове отерати", "Оставке".

Испред зграде Владе, по хладном и кишовитом времену се вијоре и државне заставе са камиона с разгласом преко којег ће се, по најавама, обратити више говорника.

Парламентарне опозиционе странке су најавиле да ће поновити захтеве за одговорност оних чије је деловање или неделовање довело до погибије 14 људи у Новом Саду. То су оставке председника Владе Милоша Вучевића и градоначелника Новог Сада Милана Ђурића, хитно хапшење свих одговорних, а пуштање на слободу свих невиних и незаконито притворених.

Опозиционе странке траже и објављивање свих тајних уговора о реконструкцији станице и ванредну контролу свих инфраструктурних пројеката који су почети или рађени у последњих 10 година.

(Бета, 11.11.2024)

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Друштво, најновије вести »