Трећа обука у оквиру Дигивизије на Малти од 5. до 9. новембра
РТС 20.11.2024

Од 5. до 9. новембра на Малти је одржана трећа, уједно и последња обука у оквиру пројекта „Дигивизија – дигитални медији и апликације за младе“ Еразмус плуса, из области „Креирање дигиталног садржаја“.
Током четвородневне обуке, 42 полазника из Турске, Мађарске, Србије, Аустрије и са Малте увежбавали су практичне вештине мобилног новинарства и креирања дигиталног садржаја за друштвене мреже, попут Инстаграма, Тик-Тока... Кључни елементи обуке биле су радионице о стварању квалитетних видеа мобилним телефоном, савладавање алгоритама друштвених мрежа, дизајнирање доследног и гледаног садржаја. Учесници су радили у групама и индивидуално, а њихови финални












