Има 98 година, 4 ћерке, 18 унучића и два имена: Бака Рада са Каблара открила тајну своје дуговечности, а ево шта поручује младима када се "узму" (фото)
Курир 06.12.2024 | РИНА

Улепшати "румено пролеће", односно животни период старијих особа и повећати квалитет њиховог живота, посебно онима који живе у најудаљенијим селима, заиста је од немерљивог значаја.
Центар за неговање традиције у Чачку и Друштво за борбу против шећерне болести то свакодневно показују на терену. Наиме, они су између осталих посетили баку Раду Миланку која живи у кући на крају села Рошци на самом врху планине Каблар, како би јој поред њене фамилије која брине о њој, пружили помоћ, али у виду контроле мерења шећера, кисеоника и притиска. Бака Рада Миланка је дубуко крочила у десету деценију живота ипак свакодневно с радошћу детета очекује












