Predomislili se: Poljska ipak ne želi mađarskog ambasadora na inauguraciji povodom predsedavanja EU
Sputnik 03.01.2025
![Predomislili se: Poljska ipak ne želi mađarskog ambasadora na inauguraciji povodom predsedavanja EU](https://nstatic.net/395/38687395wjojbt.jpg)
Poljska ne želi prisustvo ambasadora Mađarske u zemlji na ceremoniji inauguracije predsedavanja republike Evopskoj uniji, prenosi portal „Onet“.
Prema informacijama sa portala, „ministar inostranih poslova Poljske Radoslav Sikorski uputio je ambasadi Mađarske u Poljskoj posebnu notu u kojoj se navodi da učešće mađarskog ambasadora na svečanoj inauguraciji poljskog predsedavanja EU „nije planirano“. Poljska je preuzela predsedavanje EU na šest meseci od 1. januara, a ceremonija inauguracije održaće se večeras u Boljšom teatru Nacionalne opere u poljskoj prestonici. Na nju su pozvani mnogi visokorangirani