Председник Владе Србије Милош Вучевић поднео оставку.

Бета 28.01.2025

Председник Владе Србије Милош Вучевић поднео је у уторак оставку, са образложењем да тиме показује одговорност за стање у држави настало после обрушавања надстрешнице новосадске железничке станице, 1. новембра прошле године, када је погинуло 15 људи а двоје је тешко повређено.

После те трагедије студнети организују свакоднвене блокаде факултета, а више пута су нападани и тучени.

Вучић је рекао да је одлуку о оставци донео после напада на студенте у Новом Саду, који се догодио синоћ, када је једна девојка теже повређена.

Вучевић је на челу Владе Србије био од 2. маја 2024. године.

Он је на конференцији за новинаре у Влади Србије рекао да је поносан на оно што је урадио у протеклих девет месеци, пре свега на пољу економије.

Навео је да је оставку поднео "да се ствари не би додатно компликовале" у Србији.

"Одлуку сам донео да не би даље подизали тензије. Србији је насушно потребан дијалог и разговор коју год политичку опцију да подржавате", рекао је Вучевић и додао да је цела Влада у техничком мандату али да ће обављати послове "професионално и одговорно" до избора нове Владе.

У уторак поподне ће бити одржана седница Владе Србије у техничком мандату којој ће присуствовати председник Србије Александар Вучић, а потом ће се Вучић обратити грађанима Србије.

Оставку је у уторак поднео и градоначелник Новог Сада Милош Ђурић.

бета/цмг

(Бета, 28.01.2025)

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Политика, најновије вести »