Министар: У Ирану борави шест милиона странаца, од којих најмање два милиона илегално
Политика 02.02.2025

ТЕХЕРАН - Ирански министар унутрашњих послова Ескандар Момени саопштио је да се у тој земљи тренутно налази шест милиона страних држављана, махом Авганистанаца, од којих најмање два милиона бораве у Ирану илегално, преносе данас ирански медији.
Момени је нагласио да је приоритет иранске владе депортација појединаца који немају документе, а као разлоге је навео ограничене капацитете за њихов смештај, као и то што због њих Иранци теже долазе до посла, преноси сајт Иран Фронт Паге (Ифп). Како се наводи, од средине марта прошле године око 1,1 милион Авганистанаца је депортовано на граници, али процене указују да је најмање 50 одсто њих поново покушало да уђе у земљу. Према речима министра унутрашњих










