Retko pismo upućeno kraljici Elizabeti i prodato za 39 hiljada evra: Napisao joj ga je prijatelj iz detinjstva u kojem ju je upozorio na njen život
Kurir pre 5 dana | J.M.)
![Retko pismo upućeno kraljici Elizabeti i prodato za 39 hiljada evra: Napisao joj ga je prijatelj iz detinjstva u kojem ju je…](https://nstatic.net/620/38933620plkbkw.jpg)
Retko pismo koje je britanskoj kraljici Elizabeti I poslao dugogodišnji prijatelj Robert Dadli, vojvoda od Lestera, prodato je za 40.400 dolara (39.000 eura), četiri puta više od procenjene vrednosti.
Dadli u dokumentu pominje važno državno pitanje koje se odnosi na život same kraljice i verovatno je povezano s politikom Engleske prema Škotskoj nakon urote iz Trokmortona 1583. godine. Radi se o uroti engleskih katolika i kontinentalnih sila za svrgavanje Elizabete, koju je trebala da zameni kraljica Meri od Škotske. Dudli i Elizabeta poznavali su se od detinjstva i bili su prijatelji do njegove smrti. Na aukciji je prodato još jedno pismo Stručnjaci aukcijske