„Ubićemo te, platićeš za sve“: Na protestu napadnuta dekanka Filozofskog fakulteta u Nišu Natalija Jovanović
Nova pre 7 dana | Autor: Danas
![„Ubićemo te, platićeš za sve“: Na protestu napadnuta dekanka Filozofskog fakulteta u Nišu Natalija Jovanović](https://nstatic.net/705/38933705gxjyyv.jpg)
Dekanka Filozofskog fakulteta u Nišu Natalija Jovanović verbalno i fizički je napadnuta tokom studentskog i građanskog protesta, nakon čega je potražila lekarsku pomoć, potvrdila je ona za Danas. „Starija žena je najpre napala studente, ispred Južne Morave, ja sam prišla da pokušam da ih zaštitim.
Nešto kasnije, na Bulevaru Nemanjića, ona je fizički nasrnula i na mene, unosila mi se u lice, počela da kune i preti: ’Ubićemo te’ i ‘Platićeš za sve’. Počela je da traži nešto po torbi, ali onda je reagovao moj kolega, profesor Ivan Jovanović, koji ju je odgurnuo, kao i studenti redari“, kaže dekanka Jovanović, piše Danas. Ona kaže da je nakon toga otišla do Policijske uprave, kako bi prijavila slučaj, ali da joj je tu pozlilo, tako da je zbrinuta na Klinici za