Vulin poručio na skupu Pokreta socijalista: Samo institucionalno stvaranje Srpskog sveta garantuje Vojvodinu u Srbiji
Kurir pre 5 dana
![Vulin poručio na skupu Pokreta socijalista: Samo institucionalno stvaranje Srpskog sveta garantuje Vojvodinu u Srbiji](https://nstatic.net/475/38949475zqvsds.jpg)
Obraćajući se članovima Pokreta socijalista u Bačkoj Palanci lider stranke Aleksandar Vulin je rekao da samo institucionalno stvaranje Srpskog sveta može garantovati Vojvodinu u Srbiji.
Istakao je da velike sile traže novi dogovor, stvaraju novi svetski poredak u kome neće vladati jedna sila, poredak u kome se mora postići istorijski dogovor koji će nas ponovo čuvati od rata i ponovo garantovati mir i da je zato istorijska obaveza ove generacije srpskih političara da prepoznaju šta su srpski nacionalni interesi i da učestvuju u novom i velikom dogovoru ali i da se bore za institucionalno stvaranje Srpskog sveta. - Mi ne smemo dopustiti da izgubimo