Тадић: Делегација Србије у Минхену потура да иза протеста у Србији стоји Русија

Бивши председник Србије Борис Тадић објавио је да га учесници Минхенске безбедносне конференције која је у току, обавештавају да делегати Србије западним политичарима "потурају информације да иза студентских протеста у Србији стоје руске службе и интереси".
Тадић који је председник Социјалдемократске странке (СДС), оценио је да је тај "нови ниво напада на студенте" који предводе масовне протесте грађана, у потпуној супротности с пропагандом у Србији да је то "обојена револуција", за које се, како је указао, тврди да се "обично покрећу са Запада".
"Апсурд је да (представници Србије) истовремено тврде да се (у земљи) дешава обојена револуција и да иза тога стоји Русија, а посебно ако се има у виду да је напредњачка власт потписала споразум о статусу посматрача Србије у руском одбрамбеном савезу Организација Уговора о колективној безбедности (ЦСТО) и са Русијом формирала радну групу за борбу управо против обојених револуција", навео је Тадић на друштвеној мрежи КС.
Минхенска безбедносна конференција се одржава једном годишње у главном граду Баварске.
Од 1963. године прерасла је у један од најважнији међународних форума на којој доносиоци одлука дискутују о међународној безбедносној политици, а сваке године окупља око 350 званица из више од 70 земаља.
(Бета, 15.02.2025)












