Рубио: Нисам се чуо са Зеленским од његовог сусрета са Трампом у Белој кући
Политика 02.03.2025

ВАШИНГТОН – Амерички државни секретар Марко Рубио изјавио је да није разговарао са украјинским председником Володимиром Зеленским од његовог састанка са америчким лидером Доналдом Трампом у Овалној соби Беле куће у петак.
Рубио је у емисији Тхис веек на тв каналу АБЦ такође рекао да није разговарао ни са шефом украјинске дипломатије Андријем Сибихом након оштрог вербалног сукоба Трампа и Зеленског, преноси Ројтерс. “Ми ћемо бити спремни да се поново ангажујемо када и они буду спремни на мир”, додао је амерички званичник. Током сусрета у петак у Белој кући дошло је до бурне расправе Зеленског и Трампа и његовог потпредседника Џеј Ди Венса. Зеленски је напустио Белу кућу без












