U toku saslušanje bivšeg ministra! Velika akcija policije nakon požara u Kočanima, u stanici i državna sekretarka: Izdali lažnu dozvolu diskoteci smrti?!
Blic pre 1 dan

Bivši ministar ekonomije Severne Makedonije Krešnik Bekteši saslušan je u policijskoj stanici nakon što je istragom utvrđeno da je diskoteka u kojoj je izgorelo 59 ljudi imala falsifikovanu dozvolu za kabare.
Dozvolu je izdalo ministarstvo sa originalnim pečatom, kako je rekao premijer Hristijan Mickoski. - Ali u knjizi gde je zabeleženo šta predstavlja dokument pod tim brojem, navedena je komunikacija sa stranim investitorom - rekao je Mickoski. Prema njegovim rečima, Bekteši će kao tadašnji čelnik ministarstva morati da objasni kako je ovaj dokument dobio pečat i potpis. Pored njega, u stanici se nalazi i državna sekretarka u ministarstvu Razmena Čekić Đurović, koja