Zašto na pregovorima o Ukrajini nema Trampovog izaslanika za Ukrajinu: Rusija tražila Americi da ga sklone i on je "nestao"

Blic pre 30 dana
Zašto na pregovorima o Ukrajini nema Trampovog izaslanika za Ukrajinu: Rusija tražila Americi da ga sklone i on je "nestao"

Kad je američki predsednik Donald Tramp u januaru imenovao penzionisanog generala Kita Keloga da bude njegov izaslanik za mirovne pregovore između Rusije i Ukrajine, došlo je do velikog olakšanja u Kijevu i drugim evropskim prestonicama. Ali, dva meseca kasnije Kelog je uveliko isključen dok su drugi američki zvaničnici preuzeli glavne uloge na pregovorima sa Ukrajincima i Rusima.

Kelog je u očima ukrajinskih saveznika u NATO unutar i van Vašingtona viđen kao, kako piše “Politiko”, čvrst protivnik Rusije sa pravim MAGA kvalifikacijama, koji razume poteškoće i zamke pregovora sa Rusijom, kao i rizike lošeg mirovnog sporazuma koji bi mogao da se utanači po povoljnim uslovima za Moskvu. Ali, dva meseca nakon njegovog imenovanja, neki insajderi Trampove administracije kažu da je 80-godišnji Kelog uveliko isključen iz pregovora, dok su drugi –

Pročitajte još

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »