Jutjuber posetio Severnu Koreju i otkrio bizarna pravila za koja ne postoji razumeno objašenjenje: "Nigde drugde mi se to nije desilo" (video)
Blic pre 16 dana

Britanski jutjuber i influenser Majk O'Kenedi, kog na Instagramu prati više od 88 hiljada ljudi, posetio je Severnu Koreju i opisao stroga pravila kojih se morao pridržavati tokom boravka u toj zemlji. 28-godišnjak je proveo pet dana u jednoj od najizolovanijih zemalja na svetu, nakon što je zemlja ponovo počela da prima turiste usled popuštanja mera uvedenih tokom pandemije kovida-19.
Tokom posete dobio je organizovani obilazak grada Rasona, posebne ekonomske zone u blizini granica sa Kinom i Rusijom, jednog od retkih mesta koje turisti smeju da posete. Susreo se i s nekoliko neobičnih situacija, poput obilaska fabrike flaširane vode u kojoj nije bilo radnika, a prisustvovao je i nastupu školaraca koji su pevali pesme posvećene svom vođi Kim Jong Unu. Pre dolaska u zemlju, Majk i njegova turistička grupa, u kojoj su bili posetioci iz Francuske,