Део запослених у Астрономској опсерваторији подржао студенте
Н1 Инфо 30.03.2025 | Аутор: Бета

Део запослених на Астрономској опсерваторији у Београду подржао је студенте у њиховој борби за одговорну и правну државу, у којој институције раде транспарентно и у корист целог друштва. „Дубоко верујемо да су слобода мишљења, говора и право на борбу за унапређење државе и њених институција темељ сваког слободног и праведног друштва.
Најоштрије осуђујемо сваки вид притиска, претњи и напада на студенте, као и покушаје да се њихов глас утиша, обезвреди, подведе под страначку борбу или да студенте представи као било чије марионете“, навели су у писму. Запослени у опсерваторији позвали су надлежне институције да без одлагања испуне студентске захтеве, изведу пред правду одговорне за трагедију у Новом Саду и нападе на студенте, те предузму кораке ка грађењу друштва које ће бити безбедно за све






