TRČI SA BEBOM ZA TATU KOGA VIŠE NEMA: Održan treći Memorijalni maraton u čast poginulih rudara! [VIDEO]
Glas juga 01.04.2025
![TRČI SA BEBOM ZA TATU KOGA VIŠE NEMA: Održan treći Memorijalni maraton u čast poginulih rudara! [VIDEO]](https://nstatic.net/853/39327853fqcigf.jpg)
Učesnici maratona, kao i prethodne dve godine, istrčali su 44 kilometra dug put, prolazeći kroz sela Kraljevo, Subotinac i Bovan, pored Bovanskog jezera, ulicom Alekse Markišića, kroz mermerno šetalište u Sokobanji, preko Prevalca i sela Blendija, sve do rudnika „Soko“.
Foto: Glas juga Jedna od učesnica bila je i Dragana Jovanović, supruga Bojana Stajića, rudara koji je stradao u 34. godini. Trčala je zajedno sa svojim sinom, koji je ostao bez oca kao beba. „Da, evo mi smo i ove godine zajedno, mi smo tim koji trči za njegovog tatu. Ove godine trči uz pomoć mame, ali iduće godine trčaće sam i sve godine koje predstoje. Na taj način sećaćemo se njegovog tate, jer nažalost, samo to možemo. Trudimo se da nikada ne zaboravimo njega i