"Sobu u Domu za stare i nemoćne plaćam 500 evra, ne ostaje mi mnogo": Čuvena glumica otkrila detalje iz života: "Deca roditelje stave u dom i uzmu stan"
Blic 14.04.2025

Glumica Jadranka Matković bila je gošća emisije Nedjeljom u 2 čija je tema bila život u starosti. U razgovoru s Aleksandrom Stankovićem opisala je svoja iskustva iz doma za starije i nemoćne, otkrila kako izgleda dnevna rutina penzionera, te se prisetila svoje bogate glumačke biografije.
Jadranka Matković već četiri godine živi u Domu za starije i nemoćne osobe Medvešćak u Zagrebu. - Ja sam došla friško pre početka kovida. Sećam se dobro. Kad sam došla, najednom se sve promenilo. To je strašno delovalo na dom, kovid i cela ta atmosfera i pretumbacija. Sestre su hodale u skafanderima, nije se smelo izlaziti, što je strašno bilo. Na sreću, ovaj dom ima jednu lepu terasu. Kad smo izašli, stvarno kao da si u zatvoru - šetnja u krug. Nije ti niko