Tramp je upravo ugrozio poziciju SAD u ratu koji će odrediti lidera veka?! "Ovaj potez je potvrda njegove nepromišljenosti"
Blic pre 17 dana

„Moglo bi biti nekoliko izuzetaka iz očiglednih razloga, ali rekao bih da je 10% donja granica“, rekao je Tramp u predsedničkom avionu u petak.
Nekoliko izuzetaka predstavlja, prema Zavodu za statistiku, oko 100 milijardi dolara uvoza iz Kine u 2024. godini, što je 23 odsto ukupnog uvoza zemlje. Prošle godine, 26 odsto ukupnog uvoza izuzetih proizvoda dolazilo je iz Kine, ali ta grupa je činila 81% pametnih telefona i 78 odsto kompjuterskih monitora. Foks njuz, koji mu je naklonjen, objavio je kopiju zakona u kojem se pojavila nova stavka – dodatna tarifa. Neke kompanije naplaćuju fiksnu naknadu, druge