Slovačka policija istražuje snimak Roberta Fica u zatvoru koji je stvorila veštačka inteligencija, autor: "To je satira"
Blic pre 1 dan

Slovačka policija bavi snimkom napravljenim uz pomoć veštačke inteligencije koji prikazuje premijer Roberta Fica i nekoliko predstavnika koalicije u zatvoru. Policija je primila nekoliko žalbi, ali još uvek nije u toku krivični postupak.
"Odmah na početku naglašavamo da nemamo ništa protiv zabave i da ne vodimo nikakav krivični postupak po ovom pitanju. Mi samo procenjujemo celu stvar na osnovu vaših sugestija i operativnih informacija iz medija", napisala je policija na Fejsbuku. Policija je saopštila da snimak prikazuje ustavne zvaničnike na ivici ljudskog dostojanstva u nekim odlomcima. "Skrećemo pažnju na odgovornost koja proizilazi iz objavljivanja i širenja sadržaja na Internetu. Čak i satira