Ovo još niste videli! Ceca Sremica pravi čokoladu sa pravim domaćim čvarcima: Sve radi ručno i sve što napravi odmah plane (foto)
Blic pre 3 dana

Čitav svet trese groznica zvana „Dubai čokolada“ i verovatno da je malo onih i u Srbiji što nisu probali ovaj slatkiš koji je tokom poslednjih meseci postao jedan od najpopularnijih na planeti. Međutim, malo je onih koji znaju da i mi imamo čime da se ponosimo i da Svetlana Nikolin iz Vojke u Sremu pravi neverovatan delikates na srpski način – čokoladu sa čvarcima.
- Ideja je nastala iz čiste radoznalosti i želje da spojim dve stvari koje obeležavaju Srem – čvarke kao simbol domaće, stare kuhinje, i čokoladu kao nešto nežno, slatko i savremeno. Pomislila sam zašto ne bih spojila nespojivo? I tako je krenulo eksperimentisanje dok nisam došla do savršene mere, rekla je za RINU Ceca Sremica. Kako bi napravila ovaj neobični slatkiš Ceca koristi kvalitetnu mlečnu čokoladu i domaće, hrskave čvarke koji se seckaju ručno. - Proces je