Савић о царинском рату: Трамп схватио да и друга страна има адуте
Блиц 15.05.2025

Економиста Љубодраг Савић изјавио је данас да договор САД и Кине о смањењу царина није изненађење, јер се амерички председник Доналд Трамп залетео увевши Кини царине од 145 одсто, а онда, када је то резултовало повећањем цена јефтине кинеске робе у Америци, како је рекао, схватио да "батина има два краја" и повукао се.
"Трамп је кренуо, фигуративно речено, као слон у стакларској радњи. Ударио је царине 145 одсто и дизао сваког дана рачунајући да друга страна нема оружје. Схватио је да друга страна има адуте, а то је да једна богата Америка, и поред свог тог богатства који има, има део Американаца који је сиромашан и којима је та јефтина кинеска роба одговарала и који су је куповали. А то онда значи да ће твоји грађани и твоји гласачи плаћати скупљу цену", рекао је Савић










![[НАЈАВА] Крагујевачки аеро-митинг заказан за суботу 13. јуна: Најављује се бројније војно и полицијско учешће него прошле…](https://nstatic.net/217/41897217tzzytp.jpg)

