SRCE pita ministra Vujića da li je kaznio starešine odgovorne za prebijanje studenta u zatvoru

Beta pre 19 dana

Stranka Srbija centar (SRCE) upitala je danas ministra pravde Nenada Vujića da li je preuzeo "adekvatne mere" iz njegove nadležnosti kako bi kaznio starešine čiji propusti u radu su doveli do prebijanja studenta Davora Stefanovića u Okružnom zatvoru u Novom Sadu.

"Ako niste preduzeli nikakve mere do sada, zašto niste? Ministre Vujiću, Vi ste kao starešina Ministarstva pravde nadležni, pored ostalog i za zakonit rad Uprave za izvršenje krivičnih sankcija koja kao organ uprave funkcioniše u sastavu Vašeg ministarstva", navodi u saopštenju SRCE.

Ta stranka je Vujića pitala i da li će izraziti zabrinutost zbog toga što je predsednik Srbije Aleksandar Vučić pozvao "na blokadu svih sudova koji se nalaze u zgradi u Ulici Sutjeska 3 u Novom Sadu".

"Da li ministre Vujiću izražavate zabrinutost zbog upućivanja ovakvih poziva protiv normalnog funkcionisanja rada pravosuđa od strane najvišeg organa vlasti u Srbiji", dodaje se u saopštenju.

Milan Pavković, advokat studenta Stefanovića, prethodno je za agenciju Beta rekao da je njegov branjenik napadnut u toku zatvorske šetnje i dodao da mu je nosna kost polomljena na dva mesta.

"Davor se jako loše oseća. Veoma teško spava zbog problema sa disanjem, a povrh toga u pritvoru ga jedu i stenice", naveo je Pavković.

Advokat je dodao da su zaposleni u Okružnom zatvoru na Klisi u Novom Sadu reagovali na adekvatan način, ali da je njegov branjenik i pored toga teško povređen.

(Beta, 24.05.2025)

Povezane vesti »

Ključne reči

Regioni, najnovije vesti »