"Izrael čini ratne zločine u Gazi"! Bivši izraelski premijer: Ubijene hiljade nevinih Palestinaca, vodimo rat uništenja!

Kurir pre 4 dana  |  Index/Agencije
"Izrael čini ratne zločine u Gazi"! Bivši izraelski premijer: Ubijene hiljade nevinih Palestinaca, vodimo rat uništenja!

Bivši izraelski premijer Ehud Olmert tvrdi da Izrael čini ratne zločine u Gazi i da su „hiljade nevinih Palestinaca ubijene, kao i mnogi izraelski vojnici“.

Olmert, koji je bio izraelski premijer od 2006. do 2009. godine, napisao je u članku za izraelski list Harec da „izraelska vlada trenutno vodi rat bez svrhe, bez ciljeva ili jasnog planiranja i bez ikakvih izgleda na uspeh“. „Nikada od svog osnivanja država Izrael nije vodila takav rat... Kriminalna banda koju predvodi Benjamin Netanjahu postavila je presedan bez premca u izraelskoj istoriji i u ovoj oblasti“, dodao je. Bivši član Likuda, iste stranke kao i

Pročitajte još

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »