Robespijer iz zatvora dirnuo publiku! Osuđenik iz Sremske Mitrovice pobednik festivala besedništva: "Mesec dana sam se pripremao za ovu ulogu"

Kurir pre 2 dana
Robespijer iz zatvora dirnuo publiku! Osuđenik iz Sremske Mitrovice pobednik festivala besedništva: "Mesec dana sam se…

U susret Danu ustanove, Kazneno-popravni zavod u Sremskoj Mitrovici organizovao je deveti po redu Festival besedništva osuđenih lica pod nazivom "Audiatur et altera pars - Neka se čuje i druga strana".

Ova jedinstvena manifestacija realizovana je u saradnji sa Upravom za izvršenje krivičnih sankcija Ministarstva pravde i Ustanovom za negovanje kulture "Srem", kao deo šireg festivala govorništva "Sirmium lux verbi – Sirmijum, svetlost reči". Takmičenje je održano u svečanoj sali hotela "Srem", uz prisustvo zvaničnika Ministarstva pravde, gradonačelnika Branislava Nedimovića, njegove zamenice Danice Nedić sa saradnicima, kao i brojnih gostiju i organizatora.

Pročitajte još

Ključne reči

Društvo, najnovije vesti »