Адвокат Пантовић о пресуди за убиство Ивановића: Циљ Приштине да покаже да је некога осудила, док Београд није урадио ништа (ВИДЕО)
Инсајдер 23.06.2025

После скоро годину дана од изрицања пресуде оптуженима за убиство Оливера Ивановића, Основни суд у Приштини превео је пресуду на српски. У самој пресуди је много необичних елемената, примера ради, то што су Милан Радоичић и Звонко Веселиновић означени као оптужени - иако то нису били. Само суђење трајало је четири године, уз бројна одлагања и одустајања анонимних сведока.
Оптужени - али не формално, осуђени - али без казне. Тако, укратко, може да се објасни навођење имена Милана Радоичића и Звонка Веселиновића у оптужници, а потом и у пресуди за убиство Оливера Ивановића коју је Суд у Приштини написао и превео годину дана од када ју је изрекао, а у коју су новинари Инсајдера имали увид. Радоичић и Веселиновић, заједно са шефом оперативе Косовске полиције за регион Север Жељком Бојићем, означени су као организатори криминалне