Ne košta više kao zlatan zub! Građani zbog tropske vruće spas traže u svežem voću i povrću, a evo koja je cena svežih lubenica: "Ovo najviše osvežava!" (foto)

Kurir pre 17 dana  |  Rina
Ne košta više kao zlatan zub! Građani zbog tropske vruće spas traže u svežem voću i povrću, a evo koja je cena svežih…

On dodaje da se po velikim vrućinama najviše traže lubenice, dinje i kajsije, dok se od povrća najviše prodaju tikvice, krastavci i paradajz, sve ono što ima visok sadržaj vode i prirodno hladi organizam

Tropski talas ljulja Srbiju, a slične temperature najavljene su i narednih dana. Ipak, život ne može da stane iako živa na termometru neumoljivo skače. Ekipa "Rine" je proverila kako se prodavci na čačanskoj pijaci nose sa žegom, čime se rashlađuju, da li ima kupaca i kakva atmosfera vlada među tezgama. - Ima kupaca na čačanskoj pijaci kao i svakog dana. Za rashlađivanje je najbolje konzumiranje svežeg sezonskog voća i povrća, a svima omiljena je sočna lubenica.

Povezane vesti »

Ključne reči

Regioni, najnovije vesti »