Мерц: Учинићу све да гасовод Северни ток 2 не буде поново пуштен у рад

Инсајдер 29.06.2025
Мерц: Учинићу све да гасовод Северни ток 2 не буде поново пуштен у рад

Немачки канцелар Фридрих Мерц изјавио је да ће учинити све што је у његовој моћи како би осигурао да Северни ток 2 не буде поново пуштен у рад, преноси данас бриселски портал Политико.

Мерц је рекао да ће то 'ослабити ратну машинерију Москве и отворити пут преговорима'. Бриселски портал подсећа да је Мерц недавно, на заједничкој конференцији за новинаре са украјинским председником Володимиром Зеленским у Берлину, истакао да се тада може доћи до краја рата, 'јер војска у Русији неће бити тако јака нити добро финансирана од стране руске владе'. Један од два гасовода Северни ток 2 је и даље оперативан упркос експлозији 2022. године. Експлозија у

Повезане вести »

Кључне речи

Свет, најновије вести »